52 Orduspor Futbol Kulübü Resmi Web Sitesi

BASIN BÜLTENİ

post image
Tarih: 29/07/2021

Değerli basın ve medya temsilcileri;

52 ORDUSPOR FK olarak bilindiği üzere, teknik heyetle anlaşarak ve transferlerimizi yaparak, 2021/2022 futbol sezonunu 21 TEMMUZ 2021 Çarşamba günü açtık ve tesislerimizde çalışmalara başladık.

                Teknik sorumlumuz Cüneyt Tiryaki, antrenör Zafer Ulusal, kaleci antrenörü Yalçın Arıkan, atletik performans antrenörü Ceyhun Elçiler ve antrenör Koray Teker eşliğinde çalışmalarımız devam etmektedir.

                Futbolcularımızın bu kampta, öncelikle performans ölçümlerine ait testler, Prof. Dr. YUSUF KÖKLÜ, Prof. Dr. HARUN EMRAH TÜRKDOĞAN, Doç. Dr. HÜSEYİN GÖKÇE tarafından tesislerimizde  yapılmış olup, çalışmalar neşeli ve uyum  içinde devam etmektedir.

                Birinci kamp dönemimiz 3 Ağustos 2021 Salı günü sona erecek olup, futbolcularımıza 2 gün izin verilecektir. İkinci kamp dönemimiz 6 Ağustos 2021 günü Bolu’da Hilton Otelde başlayacaktır.

                Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 28.07.2021 tarihinde yapılan  açıklamada, statlarımızın kapasitesinin  %50 oranında, locaların ise tam kapasite  seyirci alımına karar verilmiştir.

                Ancak seyircilerimizin stada girebilmesi için, HES kodlarının olması, HES kodunun onay verdiği kişilerin stada alınması sağlanacaktır.

                Aşı olmamış, ve COVİD-19 geçirmemiş seyircilerimizin, müsabaka gününden 48 saat önsesinden PCR testi yaptırmaları zorunludur.

COVİD-19 PCR testi olmamak için aşı olunması gerekmektedir.  Aşı olunan tarihinden 14 gün sonra başlamak üzere 180 gün süreyle, COVİD-19 geçirmiş kişilerin yine 180 gün süreyle  COVİD-19 PCR testine gerek yoktur.  Her şeyden önce sağlığımız başta gelmektedir.

                2021/2022 futbol sezonunda çok güçlü bir grupta mücadele edeceğiz ve bu sezon çok çetin geçecek. İlk yarı müsabakaları 4-5 Eylülde başlayacak olup, ilk maçımız deplasmanda KUŞADASISPOR ile olacaktır.  Ancak biz taraftarlarımızla beraber sezon bitiminde bir üst lige çıkarak, hedefimize ulaşacağımıza inancımız tamdır.

 

PROF.DR. ÇAĞATAY ÖZTÜRK

BASIN SÖZCÜSÜ