52 Orduspor Futbol Kulübü Resmi Web Sitesi

BASIN BÜLTENİ

post image
Tarih: 06/10/2020

Değerli Basın Mensupları,

52 Orduspor FK olarak, misli.com 3. Lig 4. Gruptaki 3. Hafta müsabakasında kendi sahamızda Kozanspor FK ile 2-2 berabere kalarak haftayı 7 puanla ve lider olarak kapattık. İç sahadaki bu 2 puan kaybımızı bu hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Adıyaman1954 Sporu yenerek kapatmaya çalışacağız. Daha önceleri de belirttiğim gibi lig uzun bir maraton! Bu tip istenmeyen puan kayıplarımız olabiliyor. Önemli olan bu hatalardan ders çıkartıp, önümüzde oynayacağımız müsabakalarda aynı hatayı tekrar etmemektir. Biz yönetim olarak bu takıma güveniyor ve inanıyoruz. Çok değerli 52 Orduspor taraftarlarımızın da takımlarına güvenip, desteklemelerini bekliyoruz. Biz özellikle iç sahada oynadığımız müsabakalarda taraftarlarımızın eksikliğini hissediyoruz. Geçen Pazar günü 2-0 önde götürdüğümüz Kozanspor FK maçının son dakikasında bireysel hatalardan yediğimiz gol, galip bitireceğimiz maçtan beraberlikle ayrılmamıza neden oldu. Şayet seyircimiz olsaydı, bu maçtan da galip ayrılabilirdik. İnşallah ilerleyen haftalarda TFF yönetimi %30 seyircili olarak maçları oynatmaya başlarsa biz de taraftarlarımızla beraber daha da güçlü bir takım olarak yolumuza devam ederiz. Geçtiğimiz hafta Pazar günü oynadığımız Kozanspor FK maçına gelerek bizlere destek veren Ordu Ak Parti Milletvekili Metin Gündoğdu’ya, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin’e teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Ordusporumuzun eski efsane başkanlarından Ergin Karlıbel ile eski Orduspor Yöneticiler, eski efsane futbolcularımızın basın aracılığı ile 52 Orduspor FK ‘yı destekledikleri açıklamaları, başarı dileklerinde bulunmuş olmaları bizleri çok mutlu etmiştir. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Bu hafta sonu 11 Ekim 2020 Pazar günü deplasmanda Adıyaman 1954 Spor müsabakası için takımımız Pazartesi günün izinli geçirmiş hazırlıklarına bugün itibariyle başlamıştır. Takımımızda eksik ve cezalı oyuncumuz bulunmamaktadır. Tam kadro antrenmanlara Cuma gününe kadar devam edeceğiz.

Perşembe günü sabah tüm takım kafilemiz Covid-19 testinden geçip, Cuma günü sabah tesislerimizden ayrılarak Adıyaman’a hareket edeceğiz. İki akşam Adıyaman’da konaklayarak, Pazar günü saat 14:30’ da Adıyaman 1954 Spor ile çok zorlu bir müsabakaya çıkacağız. Şu anda tek düşüncemiz deplasmanda oynayacağımız bu maçtan mutlak 3 puan alarak Ordu’ya dönmektir. Tüm hazırlıklarımızı bu hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Adıyaman 1954 Spor müsabakasından 3 puan alarak, istikrarlı bir şekilde çıkışımızı devam ettirmek üzerine yapıyoruz.

 

06.10.2020                                                                                                                                                       Olgun ALP

                                                                                                                                                                         52 Orduspor FK

                                                                                                                                                                         Basın Sözcüsü